Надіра Анжель: «Вас це не стосується»

Надира Анжель: «Вас это не касается»

Письменниця Надіра Анжель виклала у своєму блозі пронизливий пост про бестактном питанні, яке задають жінкам.

От уявіть, жінка, 30 років, дітей немає

Навколишні запитують: «Як так, досі немає дітей?». А вона щоразу вигадує нові відповіді з натягнутою посмішкою на обличчі. «Ні, поки що немає», — видавлює вона, посміхаючись. «А годинник-то цокає! Ти ж знаєш, не чекай цілу вічність», — повчають її близькі. І жінка, залишившись одна, закусивши губу, плаче.

Плаче, тому що вона перенесла 4 викидня. Плаче, тому що вони з чоловіком намагаються завагітніти ось вже 5 років, і все ніяк. Плаче, тому що у чоловіка троє дітей від першого шлюбу, і більше він не хоче. Плаче, тому що єдиний спосіб зачати — це ЕКО. Плаче, тому що не допомагає навіть ЕКО. Плаче, тому що подруга не хоче бути сурогатною матір’ю: «Це буде якось дивно». Плаче, тому що з-за ліків вона не може виносити дитину. Плаче, бо чоловік безплідний, і його гризе почуття провини. Плаче, бо найкраща подруга вагітна. Плаче, тому що її мати продовжує задавати питання: «Чого ж ти чекаєш, дочка?». Плаче, тому що її свекор і свекруха хочуть побачити онуків. Плаче, тому що у її сусідки — близнюки, а вона поводиться з ними як з тваринами. Плаче, тому що 16-річна знайома дівчина завагітніла без всяких зусиль. Плаче, тому що вона вже обрала імена. Плаче, тому що кімната для дитячої спальні раніше порожня в її будинку. Плаче, тому що усередині неї порожнеча. Плаче, тому що вона була б чудовою мамою.

От уявіть, інша жінка, 34 роки, п’ять дітей

Люди кажуть їй: «П’ять? Господи, сподіваюся, ви зупинитеся на цьому»… І потім сміються, адже вони вважають себе такими гумористами. Жінка теж сміється. Натягнуто. А на інший день плаче.

Плаче, тому що вона чекає ще одну дитину і відчуває, що повинна приховувати свою радість. Плаче, тому що вона завжди хотіла велику сім’ю і не розуміє, чому людей це не влаштовує. Плаче, тому що у неї не було ні братів, ні сестер, і в дитинстві вона відчувала себе самотньою. Плаче, тому що у її бабусі було 12 дітей, і вона хотіла б стільки ж. Плаче, тому що життя не може уявити без своїх дітей, а людям вони здаються покаранням. Плаче, бо не хоче, щоб її жаліли. Плаче, тому що люди вважають її безвідповідальною. Плаче, тому що втомилася від таких жартів. Плаче, тому що втомилася захищати себе. Плаче, тому що сумнівається, чи варто народжувати останніх двох дітей. Плаче, тому що втомилася від пильної уваги. Плаче за хамської поведінки людей, які втручаються в особисте життя.

І ось ще одна жінка, 40 років, одна дитина

Люди кажуть їй: «Тільки один? Невже не хотілося більше дітей?». «Я щаслива і так», — спокійно відповідає жінка, і всі повірять їй. Але коли вона залишається одна, вона теж плаче.

Плаче, тому що народження її єдиної дитини стало дивом. Плаче, бо її син постійно просить ” братика або сестричку. Плаче, тому що вона завжди хотіла мінімум трьох дітей. Плаче, бо її другу вагітність довелося перервати, щоб врятувати їй життя. Плаче, тому що другі пологи будуть дуже ризикованими. Плаче, бо ледь справляється з однією дитиною. Плаче, тому що її чоловік помер і другу любов вона так і не зустріла в своєму житті. Плаче, бо її сім’я вважає, що вистачить і одного. Плаче, тому що зараз зосереджена на кар’єрі і не може відступитися від своїх цілей. Плаче, бо відчуває себе егоїсткою. Плаче, тому що досі не скинула вагу після першої вагітності. Плаче, бо пам’ятає, якою була її післяпологова депресія. Плаче, тому що не хоче проходити через це ще раз. Плаче, тому що вона хоче мати другу дитину, але не може.

Ці жінки серед нас. Це наші сусіди, наші подруги, наші сестри, наші колеги, наші кузини. Їм не потрібно ні наша думка, ні рада до тих пір, поки вони самі про це не попросять. Та якщо вас так і мучить питання про те, чому у жінки стільки дітей або їх немає взагалі, пам’ятайте: вас це не стосується.

Джерело: nadirahangail.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code