Математичний «Нобель»: Українка Марина В’язовська отримала премію Salem Prize

Математический «Нобель»: Украинка Марина Вязовская получила премию Salem Prize

Ми вже писали про досягнення математика Марини Вязовской, яка вирішила завдання укладання кулі в просторі розмірності 8 і 24. Завдяки цим відкриттям Марина стала лауреатом Salem Prize 2016, який присуджує Французьке математичне товариство.

Премія Салема — аналог Нобелівської, вона є найбільш авторитетною у сфері математики. Над рішенням задачі, волновавшей математиків з 1611 року, Марина працювала два роки, з моменту переїзду в Німеччину, де вона працює в Берлінській математичній школі і університеті імені Гумбольдта.

Досягнення Марини Вязовской має значення не тільки для фундаментальної науки, але й прикладне, так як 24-мірний простір використовують у космічній промисловості. «Наприклад, код, який пов’язаний з 24-мірної укладанням, використовує космічний апарат «Вояджер». Сигнал, що посилається їм, щоб повідомити про космічному відкриття, звичайно, спотворюється. Він розбивається на 24 частини — скажімо, на 24 біта. Припустимо, один з них змінюється. Як розшифрувати сигнал? Завдяки тому, що кулі в упаковці знаходяться далеко один від одного, можна зрозуміти, який з сигналів неправильний, і виправити його», — каже дослідниця.

За матеріалами: delo.ua, mon.gov.ua

Фото: theukrainians.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code