Чоловік мрії: 13 героїв книг, які подобаються жінкам

Мужчина мечты: 13 героев книг, которые нравятся женщинам

Ми говорили про жіночих персонажів у літературі, які надихають жінок-читачок і подобаються чоловікам-читачам. І ось, літо, спека, відпустка: хто складе компанію? Дядечко з прокату човнів та катамаранів? Продавець пахлави? Ні, наші улюблені книжкові герої!

Гаррі Поттер, але іншого

Настя Мельниченко, громадський діяч, голова ГО «Студена», ініціатор флешмобу #ЯНеБоюсьСказати: «Подобається персонаж Гаррі Поттера з фанфіку Елізера Юдковського «Гаррі Поттер і методи раціонального мислення». Його дії продиктовані логікою і розумом, а отже, в них нема місця дрімучим стереотипам чи нетолерантності. Надихаюся і хочу уміти мислити, як він».

Гаррі Поттер і методи раціонального мислення

Еліезер Юдковский

Це адаптація історії про Гаррі Поттера, при чому дуже своєрідна. Уявіть собі, що у вигаданому світі Джоан Роулінг битва йде не між добром і злом, а між знанням і невіглаством, а тому зброю Гаррі — не магія, а раціональне мислення. Це тому що Гаррі взяли на виховання не сім’я Дурслів, а вчені з Оксфорда. І ось, юний розумник і знавець з’являється в чарівному Гоґвортс, де готовий «розкласти по поличках» трюки своїх опонентів.

Роберт Кинкейд

Паула Машаду, фотограф, туристичний гід, Португалія: «Мій улюблений книжковий чоловік — Роберт з роману «Мости округу Медісон». Він був загадковий, чарівний художник, чуйний коханець. Такий проникливий погляд. І в той же час, він ставився до улюбленої з таким нескінченним повагою!»

Мости округу Медісон

Роберт Джеймс Уоллер, «Клуб сімейного дозвілля»

1965 рік, округ Медісон, штат Айова. Франческа, що приїхала після війни з Італії слідом за чоловіком, американським військовим, випадково зустрічає приїхав в їх глушині фотографа Роберта. Чотири божевільних дня, змінюють все. І не змінюють, на жаль, нічого. Заради сім’ї, заради дітей. Чудовий роман і чудова екранізація 1995 року з Меріл Стріп і Клінтом Іствудом. Книга вийшла українською мовою у видавництві «КСД».

Алекс Вудс

Алессандра Голля, фотограф, господиня bad-and-breakfast, Італія: «Рідко хто на його місці впорався б з труднощами так само гідно. Думаю, він справжній герой нашого часу».

 

Всесвіт проти Алекса Вудса, або Світська церква Курта Воннегута

Гевін Экстенс, «Синдбад»

Коли Алексу Вудсу, сину ворожки, було 10 років, у нього влучив метеорит. Це дивна пригода зумовило незвичайне майбутнє для хлопчика, який зростав, будучи об’єктом насмішок через педантичного характеру і такої дивної професії матері. Але ось, на його життєвому шляху зустрічається містер Петерсон, який відкриває хлопцеві одну просту істину: у тебе одне життя, один шанс, втратити його не можна. Астрономія, астрологія, сміх і сльози. Загалом, світовий бестселер. Критики кажуть, що всі хотіли б такого супутника, як Алекс — сміливого, вміє дружити і любити.

Ендрю і Стенлі Бредфорд

Ірина Говоруха, письменниця: «Хочу виділити двох чоловіків Ендрю і Стенлі з романа Вишневського «Бікіні». Брати, які просочені мужністю і силою. Дуже різні і безмежно віддані своїй справі. А ще вміють так природно і щиро любити, як дихати».

Бікіні

Януш Леон Вишневський «Рідна мова»

Ідея роману народилася, коли автор почув про реальну дівчину, яка ходила з фотоапаратом по зруйнованому боями Дрездену 1945 року. Що стало з цією дівчиною в справжньою життя, ніхто не знає, але Вишневський придумав гарну історію про знайомство Анни з репортером New York Times, Стенлі, відрядженим в Європу. Там, бачачи і переживаючи жахи війни, він знайомиться з Анною і бачить її фотографії. Дивом йому вдалося повернутися в Америку і навіть привезти Анну з собою, вона отримує роботу в газеті. А згодом Ганна знайомиться з замкнутим і відлюдним братом Стенлі — Ендрю, з яким починає зустрічатися. Але тільки він, виявляється, працює у військовому проекті з випробування ядерної зброї на атолі Бікіні. Дізнавшись про це, Анна немов заново занурюється в минуле, війну і страх. Вона пориває з Ендрю, а закінчується книга епізодом в кафе, де Ганна сидить з дружиною Стенлі і бачить газету з чорною першою смугою і єдиною білою записом — Бікіні.

Містер Рочестер

Оля Перисич-Арсіч, перекладач, викладач (Сербія-Італія): «Містер Рочестер мені подобається ще з тих далеких часів, коли я прочитала «Джейн Ейр» вперше. Але, треба сказати, що коли я перечитала роман через добрих півтора десятка років, на курсі англійської літератури в університеті, ні книга, ні персонаж мене не розчарували. В чому привабливість містера Рочестера? Він загадковий, похмурий, недоступний, але в той же час — справедливий і добрий. В юності я хотіла зустріти таку людину. Ну, а тепер, скажімо, він все одно залишається в моїх мріях, бо я так і залишилося вельми романтичною панночкою».

Джейн Ейр

Шарлотта Бронте, «Ексмо»

Цей роман Шарлотти, як і роман «Грозовий перевал» її сестри Емілі, є одним з кращих зразків готичного роману. Багато хто називає «Джейн Ейр» романом про дорослішання, про те, як бідна дівчина навчилася показувати силу свого характеру байроническому Рочестеру, який не звик до відмов. Своєрідним приквелом до цього знаменитого роману служить книга «Широке Саргасове море» Джин Рис, теж стала класичною, в якій розповідь ведеться від особи Антуанетти, божевільної дружини Рочестера, замкненою на горищі.

Джей Гетсбі

Малгожата Левандовська, викладач, Польща: «Я можу відразу сказати, якою чоловічий персонаж мені не подобається взагалі — це Донато Сарраторе з «Моя геніальна подруга» Елени Ферранте. Це втілення бридкого старигана, який дивиться на жінок. А ось до Джея Гетсбі я відчуваю змішані почуття: він знайшов у собі сміливість змінити своє життя, стати багатієм, але в той же час залишився вірний своїй першій любові. Я захоплююся ним і мені нескінченно шкода, що його історія закінчилася так, як вона закінчилася. А в житті мають місце закони біології та хімії, гормони і феромони роблять так, що всім нам подобаються мачо».

Великий Гетсбі

Френсіс Скотт Фітцджеральд, «Фоліо»

Цю знамениту книгу люблять багато багаті люди світу, включаючи Білла Гейтса, Кетрін Зета-Джонс і письменника Джона Гріна. І нам зрозуміло — чому. Книга про капіталізм і потворною стороні багатих сімей «американської мрії» 1920-х років. Ця книга про те, як гроші можуть захопити владу над людиною, а тому роман є свого роду попередженням.

Мартін Іден

Олена Андрійчикова, письменниця: «Князь Мишкін — один з моїх улюблених, простий, щирий і чесний, що часто сприймається суспільством як божевілля. Мартін Іден — люблю його за це ж. Хіткліфф з «Грозового перевалу» — не перестає захоплювати безкомпромісністю любові».

Мартін Іден

Джек Лондон, «АСТ»

Книга про людину, який зумів «пробитися» і став тим, ким хотів стати відомим письменником. Став він їм всупереч усьому: невисокого соціального старту, відмов видавців, невдачі в любові. Але що чекало його на вершині слави? На жаль, гроші і визнання не можуть вберегти від розчарувань.

Харрі Холе

Ганна Петраускене, археолог: «Щодо чоловічого персонажа нічого в голову не приходить, крім героя детективних романів Ю Несбе — Харрі Холе. Харрі — середніх років інспектор норвезької поліції. П’є, асоціальний і іноді себе зовсім не контролює. Але він геніальний в роботі — його постійно посилають за кордон розслідувати заплутані злочини. Мені він подобається як людина, яка вічно потрапляє в неприємності, не завжди може знайти спільну мову з людьми, але весь час бореться з алкоголізмом та іншими пристрастями і іноді навіть перемагає».

Сніговик

Ю Несбе, «Іноземка»

Скандинавські похмурі трилери. Випадає перший сніг і зникає навіки замужня жінка. А в дворі у неї — моторошний усміхнений сніговик. Харрі Холе добереться до серійного вбивці, який доведе і самого інспектора до останньої межі.

«Щур»

Іра Керст, редактор: «Головний герой «Трилогії Пацюка» Харукі Муракамі («Слухай пісню вітру», «Пінбол 1973», «Полювання на Овець») інтелектуал-флегматик, живе ніби поза часом і дещо відсторонено від побуту. Однак його турбують глибинні, філософські питання. І все це дивно поєднується з перипетіями, виписаними за сюжетом давньокитайських легенд. Головний герой, він же «Щур», існує ніби в паралельному всесвіті, в якомусь своєму внутрішньому світі, проте змушує тебе, читача, задуматися про твоїх повсякденні проблеми, задати собі важкі питання: як я живу? Для чого? А що далі? Мені подобається те, що він має на все свій погляд і завжди дотримується власної точки зору. Він не суперечливий. Він стабільний. Не змінює рішень. Не йде на компроміси з совістю. Вміє цінувати сказане йому. Вміє співпереживати дурної смерті приятеля або дівчинці, випадково кинутої матір’ю. Це ті якості, які мені подобаються в чоловіках. Загалом, він такий, як мої тато і чоловік».

Трилогія Щури

Харукі Муракамі, «Ексмо»

Почнемо з того, що тут не три, а чотири романи, але у Муракамі дивно, не тільки це. Ось як характеризує свою творчість автор: «Мої книги — це … спроби абсолютного роману, зібрання історій, розказаних різними персонажами. Вони розповідають і зцілюють один одного. Роман — книга зцілення».

Сімор Гласс

Серена Бертетто, перекладач літературних текстів і письменниця у другому поколінні, театральний технік, Італія: «Мені завжди дуже подобався Сімор Гласс, головний герой кількох оповідань Селінджера, зокрема оповідання «Добре ловиться рибка-бананка». Я його постійно перечитувала, коли була підлітком. Сімор був для мене приемром того, як можна жити по-іншому, з ніжністю і поезією, з гідністю, з глибоким змістом».

Дев’ять ять оповідань

Джером Селінджер, «Фоліо»

Сім’я Гласс з Нью-Йорка — вигадані герої оповідань Селінджера. Сімор — старший син і, як і всі діти в родині — на рідкість розумний і талановитий. Сімор рано і успішно отримав вчений ступінь і до призову на військову службу викладав англійську літературу. Повернувшись додому після Другої Світової війни, Сімор одружився на коханій дівчині Мюріел, але війна змінює його раз і назавжди і щастя, та і саме життя, здаються тепер неможливими.

Бріан де Буагільбер

Галина Ковальчук, редактор: «Бріан де Буагільбер — номінально злий персонаж, але в дійсності — сама суперечність. Він лицар-храмовник, чернець, не дотримується обітниці, і воїн, який грабує і вбиває. Він викрадає прекрасну Ребеку в осліплення пристрастю і в той же час обожнює її. А з якою гідністю він помирає за свої злодіяння! В цілому Бріан де Буагільбер — персонаж, що підтверджує банальний постулат, що негативні герої цікавіше і людяніше, ніж трафаретні позитивні герої».

Айвенго

Вальтер Скотт, «Країна мрій»

Класика пригодницької літератури, один з перших історичних романів про тих, хто повернувся з Хрестового походу воїнів, які виявляють в рідній Англії смуту і інтриги. Головний конфлікт розгортається між молодим Айвенго та його суперником, лицарем-тамплієром Бріаном де Буагильбером. Роберт Локслі, він же Робін Гуд, і його «лісові брати» теж є колоритними персонажами цього роману.

Одіссей

Тетяна Гордієнко, книжковий оглядач, перекладач: «Одіссей завжди був моїм героєм, але я завжди в глибині душі сумнівалася, заслужена їм моя так і загальна симпатія? Адже багато перемог дістаються йому завдяки хитрості, багато разів він веде своїх супутників на вірну загибель і, відверто кажучи, не дуже-то прагне зберігати вірність дружині. Чому він мені подобався? Можливо, тому що це я хотіла бути Одіссеєм: я хотіла всіх цих пригод, змагань, далеких подорожей, вірних друзів, гарної любові, царського і геройського статусу. Я хотіла жити так. А не сидіти вдома і ткати чудової краси покривало, чекати, прощати, виправдовуватися: «Не винувата я, він сам прийшов!»

Ловець океану

Володимир Єрмоленко, «Видавництво Старого Лева»

Поеми Гомера, як і міфи Стародавньої Греції, асоціюються у нас з красивими чоловіками і жінками (богами і смертними), які красиво закохуються, страждають, борються один з одним, витончено спускаються з Олімпу або елегантно сходять на берег з корабля, натираються оливковою олією і п’ють вино на тлі пляжу в Пафосі. Але що, власне, ми знаємо про Одіссея, який так розгнівав богів? За свою манеру спілкування він прозваний «хитромудрим», зраджує дружині, легко жертвує своїми підлеглими, за 10 років не може переплисти пари сотень кілометрів, що відокремлюють Трою від Ітаки, відсутня як батько. І ось він повертається і хоче, щоб про нього пам’ятали, щоб його чекали, поважали, зберігали вірність йому. А чи має він на це право? І як бути з тими жінками, яких він любив і які любили його: Навсікая, Цирцея, Каліпсо? Ідея автора дуже смілива — показати, як насправді могли закінчитися поневіряння Одіссея: самотністю і болем. І як Одіссей зміг пройти свій шлях назад, щоб зрозуміти все про кохання і смерті. Окреме спасибі автору за те, що визволив Пенелопу (і всіх нас, над якими панував цей старий міф) від обов’язку когось нескінченно чекати. Розкішний роман, який торкнеться вашого серця.

Тіріон Ланністер

Таня Касьян, головний редактор: «Для мене цей герой є найцікавішим чоловічим персонажем в саги «Пісня льоду і полум’я». І в літературі в цілому. Я б могла згадати героїв, якими захоплювалася кілька років тому: той же Рочестер або містер Дарсі, або Альбус Дамблдор… Але зараз першим на думку спадає саме ім’я героя саги Джорджа Мартіна. Тіріон, він же Демон, — карлик. Його зневажає рідний батько (зневажав точніше), ненавидить сестра, над ним насміхаються оточуючі. Так, він не сильний у бойових мистецтвах, але коли треба, він і загін у бій поведе, і вступить в сутичку з ворогами. Його сила — це інтелект і проникливість, а ще самоіронія. Кажуть же, якщо будеш сміятися над собою першим, глузування оточуючих тобі по боку. Ось йому це вдається як нікому іншому, хоча розумієш, наскільки може бути боляче йому в душі. І Пітер Дінклейдж, зіграв Тіріона в серіалі «Гра престолів», зі своїм завданням — передати весь цей мікс емоцій і переживань — впорався на всі сто».

«Пісня льоду та полум’я»

Джордж Мартін, KM Books

Серія романів-фентезі Джорджа Мартіна хвилює світ останні кілька років з виходом серіалу «Гра престолів» (власне, так називається перший його роман, опублікований ще в 1996 році). Автор почав писати цю серію в 1991 році. Спочатку серія замислювалася як трилогія, а в результаті ми маємо вже п’ять опублікованих томів, і два — у проекті. Дія відбувається у вигаданому світі, що нагадує Середньовіччя, тільки таке Середньовіччя, де є справжня магія, дракони, оживаючі покійники і представники іншої раси, пов’язані з холодом, смертю і льодом. А сам сюжет розгортається навколо боротьби за владу між впливовими сімействами і їх прихильниками. До речі, сьогодні виходить перша серія нового сьомого сезону серіалу, який вже випереджає книгу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code