800 км за 30 днів: Як я стала пілігримом

800 км за 30 дней: Как я стала пилигримом
Маріанна Лучанская
Автор

Маріанна Лучанская

Засновниця “11” silver space

Багато говорять про цей шлях: «Він мене покликав». Я б відповіла так само. Основною моєю мотивацією стало просте внутрішнє бажання, яке постійно виникало протягом чотирьох років. Я як то почула, що у Коельо є книга про те, як він пішки пройшов багато-багато кілометрів. Всього 3-4 пропозиції, кинуті у випадковому розмові, запали мені в душу. «Щоденник мага» я прочитала набагато пізніше і він аж ніяк, на мою думку, не про Шляхи Саньяго, а, скоріше, про особистому духовному розвитку автора, тому книга ніяк не вплинула на моє рішення.

Що? Навіщо? Де?

Шлях Сантьяго або Святого Якова — один з трьох основних паломницьких шляхів християн. З усього світу протягом багатьох століть люди сходилися до містечка в Іспанії Сатьяго-де-Компостелла, що б помолитися біля мощей одного з учнів Христа й попросити прощення за свої гріхи.

Я іду по дорозі французьких королів, одному з основних маршрутів, довжина якого понад 800 км. Шлях проходить по Франції та Північної Іспанії. У мене є 30 днів і мрія. Йти можна менше і з самих різних країн Європи. А справжні паломники йдуть пішки від свого будинку. Хоча пішки йти не обов’язково, — шлях Святого Якова популярний і серед велосипедистів.

«Як зовсім одна?»

Мені здається, я збожеволію від цього питання, поки потраплю на маршрут. Для мене було великим здивуванням, що люди так реагують, коли дізнаються, що я зважилася на маршрут самостійно. І я зовсім не замислювалася про страх, безпеки. Близька людина мені сказав: «Чому ти не підеш по Україні? Можна знаходити свої 800 км і на батьківщині».

Але ось я якось зовсім не уявляю себе в безпеці, чимчикуючи від Житомира до Вінниці. Коли у тебе двоє дітей, свою справу і багато людей, які потребують твоєї уваги, життя схоже на організований хаос. І дуже імпонує ідея місяць прокрокувати по незнайомій красивій місцевості, просто споглядати світ і вдихати спокій.

Що в моєму рюкзаку

Потрібний мінімум. Коли часу впритул, починаєш міркувати, як не просто взяти з собою не тільки потрібне, але і придумати, як це «потрібне» трансформувати у «ще менше». Справа в тому, що в дорозі буде важливий кожен кілограм і йти на легке — це забезпечити собі успішне проходження потрібних кілометрів. Багато групи вирішили це питання легко: вони йдуть з їжею за плечима, а їх основні речі від готелю до готелю возить таксі. Вартість такої послуги — плюс 100 євро до бюджету.

Перше, що я зробила, це свідомо обмежила себе в обсязі, купивши рюкзак на 20 літрів (до цього в мене був на 75).

Друге, я відмовилася від спальника. Він займав за розміром весь мій рюкзак. Якщо ти впевнений, що ночувати на вулиці не доведеться, то він не потрібен. Замість нього я взяла лайнер — тонку простиральце швидше для гігієнічних цілей, так як не у всіх муніципальних альдберге видають постільна білизна, а якщо ти прийшов, коли всі місця зайнята, можна спати і зовсім на матраці на підлозі.

Третє, я знайшла класний лайфак для гігієнічних засобів. Я купила всього одну тверду субстанцію, яка замінить мені і шампунь і гель для душу. Також в моїй похідної косметичці можна знайти твердий лосьйон і розумний прозорий лак. В речах я обмежилася шортами, трьома футболками та однієї теплої кофтою. Але є варіант, що мені доведеться докупити по дорозі жилетку, якщо мені буде холодно. Професійні літні трекінгові черевики я свідомо не взяла, тому що вони важкі. А головне в такій подорожі — не натерти ноги, тому зі мною дві пари старих добре розтоптаних кросівок. А дві, тому що я підозрюю, що одні я на половині шляху просто викину.

Важливою частиною є аптечка: знеболююче, таблетки від алергії, вітаміни, мазь від болю в м’язах, еластичний бинт і багато-багато пластирів. Я б не брала з собою шльопанці, але я читала, що в якихось альдберге можуть не пустити в взуття та митися без них не гігієнічно.

Також з собою пляшка для води і маленький посуд, в який я буду складати готову їжу вранці з собою, так як я планую витрачати грошей на харчування по мінімуму.

Мала ще бути похідна зручна ложка-виделка, але вже виїхавши з Києва, я виявила, що забула її. Мене дуже виручив друг, який дав з собою компактний дощовик та ліхтарик. За кадром залишився довгий тонкий шарф, яким я буду прикривати голову і плечі. Також важливо взяти на всякий випадок голку з ниткою.

Який бюджет

Я люблю ставити самій собі виклики, як, наприклад, з рюкзаком – взяти мінімум, так і з грошима – витратити мінімум. Квитки Київ-Вільнюс, Вільнюс, Париж, Мадрид-Будапешт, Будапешт-Київ обійшлися мені в 110 євро. При цьому тільки квиток з Мадрида коштував 50 євро. Можна було зловити його дешевше за 25 євро, наприклад, але тоді мені довелося залишитися в Іспанії ще 15 днів.

Також я забронювала внутрішній рейс з Іспанії 38 євро. На даний момент відкритим з технічних причин залишається пересуванні по Франції до початку Шляху Сантьяго. Чому, я напишу вже в наступний раз, коли ситуація вирішиться. Приблизно 360 євро потрібно на житло і стільки ж на продукти. Але я планую спробувати витратити менше.

Хлопці, які пройшли шлях, кажуть, що можна сміливо йти, коли у тебе є в загальному 1000 євро. Важливо мати з собою готівку, так як частина шляху прокладена по селах, у яких немає можливості розрахуватися карткою.

Де готуватися

Підготовка. Її немає. З народженням другої дитини я відкрила свою справу, тому на спорт і навіть мовні курси у мене часу не було. Так що подорож я йду з не дуже хорошим рівнем англійського, двома розмовниками і відсутністю фізичної підготовки як такої.Мій досвід показує, що якщо чогось хочеш, просто бери і роби. І якщо це твоє, то у тебе все вийде незалежно від обставин. А якщо не твоє, то скільки б ти не намагався, результату не буде.

За останній тиждень перед поїздкою я вивчила близько двох десятків сайтів, а також подивилася трохи відео в YouYube. Але найголовніше, що я зрозуміла: буде, як буде. Немає сенсу будувати грандіозний графік. Я прорахувала, що в день мені потрібно проходити 28 км і тоді все буде в строк.

Основний зв’язком із зовнішнім світом залишається Instagram, в якому я буду з радістю ділитися видами Франції та Іспанії. А також, звичайно, буду писати для WoMo.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code